WikiWikiWeb je kolaborativní hypertextové prostředí, kde je kladen důraz na snadný přístup k informacím a k jejich modifikaci.

Každou stránku lze editovat stisknutím odkazu v dolní části stránky. Slova s počátečními velkými písmeny spojená dohromady tvoří WikiName, což je hypertextový odkaz na jinou stránku. Kliknutím na zvýrazněný titulek každé stránky se zobrazí seznam stránek, které na současnou odkazují. Stránky, které zatím neexistují jsou zobrazeny s otazníkem: kliknutím na odkaz je možné stránku vytvořit. Toto je jeden ze způsobů, jak vytvořit novou stránku: přidat nové WikiName na existující stránku, uložit úpravy, kliknout na nový odkaz a vytvořit stránku (více detailů viz HelpTvorbaStranky).

WikiSandBoxje tréninková plocha, kterou lze upravovat, jak je libo. Prosím, zdržte se editací ostatních stránek do doby, než vstřebáte způsob, jakým wiki pracuje.Více o tom, co to je WikiWikiWeb si lze přečíst na WhyWikiWorks a WikiNature. Rovněž si prohlédněte WikiWikiWebFaq a OneMinuteWiki. Tato wiki je také součástí InterWiki prostoru, což znamená, že je možné jednoduše odkazovat na množství informací dostupných na jiných veřejných wiki stránkách.

Výchozí body ke zjištění a prozkoumání obsahu wiki jsou

Další nápověda viz HelpObsah a HelpIndex.

HelpZacatecnici (zuletzt geändert 2009-11-15 23:40:38)